36Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Sesli Muhabbet

Sesli Muhabbet

Sesli Muhabbet Tatsız sohbetler önlenebilir mi?   Sohbet sağlıklı iletişimin bir parçasıdır. Sağlıklı iletişim ise karşınızdaki kişiyle her zaman uyum içinde ve hep anlaşacağınız bir iletişim modeli değildir. İster yeni başlasın, ister uzun süredir devam etsin ilişkide olduğumuz kişiyle yaptığımız sohbet çatışmalar ve fikir ayrılıkları da içerebilir.

Sesli Muhabbet Chat

Burada önemli olan karşılıklı sevgi ve saygının tükenmemesidir. İnternette sohbet ettiğiniz birinin sözlerinden rahatsız olabilirsiniz, bu durumda kendinize, okul ya a iş arkadaşınızla da bunu yaşayabileceğinizi hatırlatmalısınız. Eğer bir sınır aşımı yaşanmamışsa, sözler tacize dönüşmemişse “bana uymuyor” diyerek iletişimi kesmemeniz ileride belki de iyi anlaşabileceğiniz bir arkadaşı kaybetmenizi önler. Bu yüzden fevri kararlardan uzak durmak yararınıza olur.

Tartışmalar doğası gereği rahatsız edicidir. Sohbet sırasında tartışmaya dönen bir diyaloğu engellemek veya az hasarla atlatmak mümkündür:

    Tartışmanızın arkadaşlığınızın kalitesini etkilemesine izin vermeyin. “Bunu daha sonra konuşalım” diyerek kırıcı sözlerin önüne geçebilirsiniz.

  Haklı olduğunuzu düşünseniz dahi bunu sürekli ispat etmeye çalışmayın. Bu tavır karşınızdakinin sizi dinlemesini sağlamayacaktır.

  İki kişi aynı anda konuşamaz. Önce karşınızdakinin konuşmasına izin verin, sonra da sözü siz ele alın. Sizi dinlemiyorsa sohbet ortamını nazikçe terk edin. Bir süre uzak kalmak her iki tarafın da konu üzerine düşünmesine fırsat verir.

  İnatçı veya öfkeli kişilik yapısında olan sohbet arkadaşınızı olduğu gibi kabullenin. Sizi anlamama konusunda ısrarcıysa, konuyu -daha sakin bir zamanda açacağınızı kendinize hatırlatarak- uzatmayın.

05 Nis 2017 788 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder