36Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Kitlesel iletişim araçları hangileridir?

Kitlesel iletişim araçları hangileridir?

Sesli tango araçları ile ilgili makalesi? Kitle İletişim Araçları Nelerdir
Günümüzde çeşitli yollar kullanarak insanlar birbirleri ile iletişim kurmaktadır. Bu yazımızda sizlere kitle iletişim araçları nedir konusunda bilgi vereceğiz.
Geçmişten günümüze kadar teknolojinin de gelişmesiyle birlikte kitle iletişim araçları da gelişmiş ve günümüzdeki gelişmiş halini almıştır.
Roma ve Mısır’da kullanılmış olan gazete ilk kitle iletişim aracı özelliği taşımaktadır. Ancak gazete, okur yazarlık oranının düşük olduğu yerlerde sınırlı kalan bir araç olmuştur. Yinede uzun yıllar boyunca kullanılan gazetenin ardından radyolar okur yazarlığın da az olmasının sebebiyle yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Radyonun ardından teknolojinin ve bilimin daha da gelişmesiyle birlikte II.Dünya savaşının ardından televizyon kitle iletişim araçları grubuna dahil
Günümüzde ise kitle iletişim araçları dünyanın her yerinde sıkça kullanılan çağdaş ve etkin birer araçlardır. Teknolojinin ve bilimin de her geçen gün gelişme göstermesi ile birlikte kitle iletişim araçları da dünyadaki tüm insanları etkilemiştir ve insanlar için vazgeçilmez unsurlar haline gelmiştir. Nitekim günlük hayatımızda kitle iletişim araçları toplumumuzun vazgeçilmez unsurları haline gelmiştir.
Kitle İletişim Araçları:
Posta
Faks
Telefon
Uydu
Radyo
Televizyon
Fotoğraf
Sinema
Gazete
İnternet
Kitle İletişim Araçları Nelerdir Vikipedi Konusunda Sizler İçin Hazırladığımız Yazımız İçin Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bizimle Paylaşın.

X

04 Mar 2017 819 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder