36Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Ağrı sesli chat odaları

Ağrı sesli chat odaları

Merhaba sevgili Ağrı sesli chat sever Kullanıcı Dostlarımız. Bu Makalemizde Ağrı İlini Yorumlayacığız. Ağrılı Dostlarımıza Bu Makale Yoluyla Ulaşmayı Temenni Ediyoruz. Umarız Ağrı Sesli Sohbet Kullanıcılarımızla Tanışmak Kısmet Olur. Ağrı SesliSohbet Odalarını Açmış Bulunuyoruz. Ağrı Sesli Sohbet Odalarında Ağrılı Dostlarımızla Ağrı seviyeli sohbet odaları ile Aracılığı İle Saygı Sevgi İle Dostluklar Pekiştiremk İstiyoruz.

Ağrı İli

Türkiyemizin Doğusunda Yer Alan İllerden Bir Tanesi Ağrı İlidir. Ağrı İli Türkiye'nin Doğu anadolu Bölgesinde Yer Alır. Ağrı İlimiz Ağrı İsmini Bölegede Yer Alan Türkiye'nin En Büyük Dağı Olan Ağrı Dağından Almıştır. Ağrı 1834 Yılında Bucak, 1869 Yılında İse İlçe Olan Ağrı, 1927 Yılında İse İl Olmaya Hak Kazanmış Ve İl Olmayı Başarmıştır. Orta Asya'dan Gelen Kavimlerin Anadolu'ya Girişi Sırasında Ağrı, Bir Geçiş Oluşturmuş, Dolayısıyla Bir Çok MedeniyetlereEv Sahibi Olmuştur. Ancak Bu Medeniyetler Ağrı'yı giriş Kapısı Gördüklerinden Ağrı'da Çok Köklü Uygarlık Oturamıştır. Bölgede Egemenlik Kurdukları Sanılan Hititler'in Göçlerini Kaybetmeleri Üzerine, MÖ 1340 - MÖ 1200 Tarihleri, Arasında Hurriler Bölgeye Yerleşmeyi Başarmıştır.Hurriler Krallık Merkezi Olan Urfa'dan Uzak Olan Ağrı'yı Ellerinde Tutmayı Başaramıştır. En Köklü Uygarlığı Bölgede Urartular Oluşturmuşlardır. Urartu'nun Van Gölü'nün Kuzey Ve Kuzeydoğusunda Ülkeler Üzerine, Kral İspuini Döneminde MÖ 708 - MÖ 810 Seferlere Başlamış, Kral Meuna Döneminde MÖ 810 - MÖ 786 Bu Akınlar Daha Fazla Ağırlık Kazanmıştır. Kuzey Ve Kuzey Doğuya Giden Yollar Üzerinde İnşa Edilen Kaleler, Buraya Yapılan Seferin Önceden Planlandığını Göstermektedir. Ağrı Dağı'nın Yamaçlarına Karakoyunlu Ve Taşburun Köylerinin Arasında Ele Geçen Bir Urartu Yazıtı Kral Menua'nın Bu Bölgedeki Egemelikleri'nin Kesinleşmiş Kanıtlarındandır.

 

Ağrı Sesli görüntülü sohbet için neler yapılır?


Saygı Değer Agrılı Arkadaşlarımız Sizler Ağrı Sesli Sohbet Odalarını Hiç Denediniz Mi? Denemediyseniz Bir An Önce  Deneyiniz.! Ağrı SesliSohbet Odaları Siz Sevgili Dostalırmıza Tamamen Ücretsiz SesliSohbet Hizmeti Sunmaktaır. Sizlerde Ağrı kameralı sohbet Sahibi Olabilir Görev Yetki Alabilirsiniz. Bunun İçin Yapamanız Gereken Tek Yol Ağrı Sesli sohbet Ziyaret Etmektir. Dünya'nın Her Ülkesinden Her Bölgesinden Bir Çok Yerli Yabancı Bay Ve Bayanlar Arkadaşlıklar Kurup Dostluklar Pekiştirmöek İçin Ücretsiz Girişler Yapıp Bedava Sohbet Etmenin Keyfini Sürüyor. Ağrılı Dostlarımız Sizlerde Yanlızlıktan Sıkıldı İseniz. Kendinize Bir Dost Bir Partner Bir Sevgili Ve Bir Aşk Arıyorsanız sitemizi Ziyaret Etmelisiniz.

 

X

13 Mar 2017 756 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder